Новини

Головна » Новини   

Лісові уроки

Лісові уроки
З метою набуття знань з лісівництва та лісознавства для вихованців учнівського лісництва «Юні друзі лісу», яке діє на базі Сумівської філії організовано курс з основ лісового господарства для учнів 8-9 класів. 
Цікаво, пізнавально пройшов урок з основ л/г для учнів 8-9 класів. Він був проведений в «Макаровому джерелі», яке розташоване у Сабадашівському яру с. Сумівка. Сабадашівський яр – це самостійно утворена улоговина, в якій росте безліч різних видів дерев, кущів, квітів з великою кількістю маленьких джерелець води, а найбільше та цілюще – Макарове джерело. 
Учні спостерігали за розвитком дерев та кущів, за змінами, які відбуваються з ними весною. Отримали відповіді на питання, чому черешні, алича, абрикоса, черемха  вже цвітуть білим цвітом. Верби, клени, липи розпускають зелений лист, а дуб ще думає, чи дозволяти листям рости, чи ще зачекати. 
Діти більш детально ознайомились з видовим складом дерев та кущів, що ростуть у Макаровому джерелі, та вивчили їх особливості.
Милує, зачаровує різнокольоровий килим первоцвітів: мати-мачухи, барвінку, фіалок, рясту, медунки, кульбаби. Діти розповіли про властивості перших весняних квітів та про те, як і чому  їх слід охороняти. 
А які чудові співці – птахи! Їх тут безліч. Ще ранньою весною для них розвішали шпаківні та синичники. Чекали їхнього прильоту. Тож живіть тут щасливо, лікуйте дерева та звеселяйте душу веселим співом. 
Такі уроки дають можливість вихованцям вчитися читати Книгу Природи, охороняти світ лісу, берегти його, бо ліс – це скарб України. 
Шануйте Ліс! Природу! Прийшла весна, прийде і Перемога!
Марта Маценко, педагог-наставник учнівського лісництва.
12.04.2024 | Aдмін | Читати далі

Всесвітній день здоров'я!

07 квітня відзначається Всесвітній день здоров’я. Здоров’я — основа щасливого життя та благополуччя, це життєва енергія та натхнення, здатність ставити цілі й досягати їх, максимально реалізуючи свій потенціал. Піклуватися про своє здоров’я — актуально та модно! Учні Сумівської філії протягом тижня долучилися до різноманітних активностей:  заняття з надання першої домедичної допомоги, екскурсії, бесіди, вікторини, ігри, спортивні змагання, виховні години. Розвиток здоров’язберігаючих компетентностей учнів — основа здорового способу життя у майбутньому. Плекаючи здорове молоде покоління, разом ми можемо створити здорову та щасливу країну.

05.04.2024 | Aдмін | Читати далі

Весело, дружно, завзято працювали юні лісівники Сумівської філії.

Діти висадили з парника самшит, ялівець у шкілку для подальшого укріплення кореневої системи та росту рослини. Самшит має багато різних форм та видів. Найчастіше використовуємо кінець березня-початок квітня, а також в середині вересня на повне вкорінення самшиту. Дорослі рослини ми пересаджуємо протягом усього теплого періоду року. У шкілку висаджено було 280 шт. самшиту зеленого та 140 шт. ялівцю козацького для подальшого озеленення нашого мальовничого села Сумівка. Дякуємо усім, хто долучився. Працюємо для Перемоги!

 

 

04.04.2024 | Aдмін | Читати далі

Цікавий урок!

Ось і закінчилися канікули. Діти нашої школи приступили до навчання.Освітній процес, як весняний день, закладає майбутній урожай. Тому учні 5 класу разом з учителем Грабовською Т.Л. свій урок з курсу  "Я пізнаю природу" за темою "Серце та кровоносна система людини" провели в сільській амбулаторії. Тут, за допомогою медичного працівника  Матищук Т.П.,  діти дізналися багато нового про свій організм, а також навчились вимірювати тиск та ознайомились з роботою електрокардіографа. Сподіватимемось, що набуті знання, дітям стануть корисними в житті.

02.04.2024 | Aдмін | Читати далі

Дружня зустріч!

Волейбол - це гра помилок! Хто менше помиляється, той і виграє! Волейбол - це життя, любов, пристрасть, надія і віра, важкі хвилини горя і щасливі моменти.Це те, що єднає всіх нас назавжди та те, через що спалахує полум'я в наших серцях. 
Учні Сумівської філії Війтівського ліцею разом з вчителем фізичної культури  Бабій І. В. вранці вирушили на зустріч зі своїми однолітками до Кошаринецької філії Війтівського ліцею для того, щоб поспілкуватися,  провести цікаво час  та пограти у волейбол.  Радо зустріли наших волейболістів вчитель фізичної культури Плаксій А.В.,   Марківська Т. Д., Сухина О.С.. Проведено екскурсію по Кошаринецькій школі, а потім перейшли до спортивної зали, де участь у змаганнях взяли хлопці та дівчата віком від 13до 15 років,  Три команди продемонстрували вражаючий рівень підготовки та техніки гри. 
Такий захід організували, аби молодь набралась позитивних емоцій та з користю провела час.
 Бажаємо натхнення, спортивного азарту, надалі радувати нас захоплюючими спортивними видовищами, заряджати своєю енергією та подальшим бажанням брати участь у подальших спортивних іграх, до неперевершеної дружньої спортивної боротьби!
28.03.2024 | Aдмін | Читати далі

«Поезія – це завжди неповторність, Якийсь безсмертний дотик до душі.»

Поезія – це музика душі, найдавніший духовний скарб людства. Вона втамовує душевну спрагу, пробуджує в людині радість життя, любов до краси, входить в наше життя з дитинства і залишається з нами до кінця. Кожний знаходить в ній щось своє, близьке і зрозуміле.
21 березня — Всесвітній день поезії — свято, яке відзначається щороку в день весняного рівнодення.
Шанують поетичне слово і в нашому навчальному закладі.
21.03.2024 | Aдмін | Читати далі
Сторінки: «1» 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70
Всього новин: 419