Новини

Головна » Новини   

Корисні справи та успіхи сумівських юних лісівників

Плідна співпраця лісівників Вінниччини з учнівською молоддю та педагогами вже стала традиційною та налічує не один десяток років. Найстаршим у області вважається Сумівське учнівське лісництво «Юні друзі лісу» (директор школи Г.М. Гуз, педагог-наставник М.М. Маценко), яке вже майже півстоліття співпрацює з лісівниками.

Велику увагу наставники та педагогічний колектив Сумівської філії Війтівського ОЗЗСО приділяють вихованню екологічної свідомості підростаючого покоління. З цією метою школярів активно залучають до еколого-природничої роботи. Окрім учнівського лісництва «Юні друзі лісу», тут функціонує на базі Сумівської філії Бершадської СЮН і гурток «Цікава зоологія» (керівник Бабій І.В.).
Сумівські юні природолюби - активні учасники різноманітних екологічних акцій. Нещодавно вихованці гуртка «Цікава зоологія» долучилися до Всеукраїнської природоохоронної пропагандистської акції-конкурсу «Птах року 2021» та вибороли перше призове місце на всеукраїнському рівні. Діти виготовили розкладничку на 15 аркушів, де зібрали цікаву та корисну інформацію про синицю чубату, яка цьогоріч визначена птахом року.
Пізнавальну інформацію про птахів та тварин, про те, як вони зимують, який ведуть спосіб життя, яку приносять користь, дізнаються школярі на заняттях гуртка. Завжди відкрита на шкільному подвір’ї «Пташина їдальня». Діти постійно слідкують, щоб в годівниці було вдосталь смаколиків для птахів. А грайливі синички, сойки, горобчики, в свою чергу, тут-як-тут - вдячно смакують корисними гостинцями.
Восени вихованці учнівського лісництва «Юні друзі лісу» долучалися до всеукраїнської акції «Створюємо ліси разом», що проводилася на виконання програми Президента України «Зелена країна», та створювали лісові культури разом з працівниками Сумівського лісництва. Нині у розпалі «будівництво» домівок для синичок і шпаків та підготовка до зустрічі перелітних птахів.
Під час занять сумівські школярі отримують теоретичні знання з основ лісового господарства, вчаться писати науково-дослідницькі роботи. За участь у Всеукраїнській акції школярів та учнівської молоді «Ліси для нащадків 2021» вихованка учнівського лісництва, учениця 9 класу Маценко Дарія за підготовку звіту-презентації про роботу учнівського лісівничого об’єднання «Юні друзі лісу» зайняла друге місце.
Для збагачення різноманіття видового складу фауни та збільшення чисельності тварин на базі Сумівського лісництва створено вольєр для напіввільного утримання диких тваврин. Юні природолюби – часті гості у лісництві. Під час таких візитів школярі спостерігають за життям тварин, за раціоном харчування та їхнім пристосуванням до життя взимку, допомагають заготовляти корми та взимку підгодовувати тварин. Учениця 6 класу Грицик Даша (гурток «Цікава зоологія») презентувала під час районного тижня екології пошуково-дослідницьку роботу «Дослідження кормової бази для тварин Сумівського лісництва у вольєрі напіввільного утримання диких звірів» і зайняла призове 3 місце.
Це – неповний перелік всіх тих цікавих досягнень, перемог сумівських юних природолюбів. Наставники та лісівники щиро пишаються своїми вихованцями та їхніми гарними результатами, а також вдячні учителям, дітям, батькам за корисну співпрацю. Разом робимо одну важливу справу – вчимо любити природу, пізнавати та досліджувати світ, дбати про довкілля, адже тут нам жити.
 

Вінницьке обласне управління лісового та мисливського господарства www.facebook.com/woodvin2017

 
 

 



Продовження тексту новини



01.02.2022 | Aдмін

Вернутись назад