Новини

Головна » Новини   

Лісові уроки

Лісові уроки
З метою набуття знань з лісівництва та лісознавства для вихованців учнівського лісництва «Юні друзі лісу», яке діє на базі Сумівської філії організовано курс з основ лісового господарства для учнів 8-9 класів. 
Цікаво, пізнавально пройшов урок з основ л/г для учнів 8-9 класів. Він був проведений в «Макаровому джерелі», яке розташоване у Сабадашівському яру с. Сумівка. Сабадашівський яр – це самостійно утворена улоговина, в якій росте безліч різних видів дерев, кущів, квітів з великою кількістю маленьких джерелець води, а найбільше та цілюще – Макарове джерело. 
Учні спостерігали за розвитком дерев та кущів, за змінами, які відбуваються з ними весною. Отримали відповіді на питання, чому черешні, алича, абрикоса, черемха  вже цвітуть білим цвітом. Верби, клени, липи розпускають зелений лист, а дуб ще думає, чи дозволяти листям рости, чи ще зачекати. 
Діти більш детально ознайомились з видовим складом дерев та кущів, що ростуть у Макаровому джерелі, та вивчили їх особливості.
Милує, зачаровує різнокольоровий килим первоцвітів: мати-мачухи, барвінку, фіалок, рясту, медунки, кульбаби. Діти розповіли про властивості перших весняних квітів та про те, як і чому  їх слід охороняти. 
А які чудові співці – птахи! Їх тут безліч. Ще ранньою весною для них розвішали шпаківні та синичники. Чекали їхнього прильоту. Тож живіть тут щасливо, лікуйте дерева та звеселяйте душу веселим співом. 
Такі уроки дають можливість вихованцям вчитися читати Книгу Природи, охороняти світ лісу, берегти його, бо ліс – це скарб України. 
Шануйте Ліс! Природу! Прийшла весна, прийде і Перемога!
Марта Маценко, педагог-наставник учнівського лісництва.


Продовження тексту новини12.04.2024 | Aдмін

Вернутись назад