Новини
Безпека дітей - головне в роботі з молоддю. Про це турбуються вчителі, батьки, працівники поліції.
Сьогодні, 02 травня з дружнім візитом з метою попередження та профілактики злочинності, правопорушень завітали до Сумівської філії офіцери поліції громади Бершадської міської ради Слесаренко Петро та Нагірняк В’ячеслав.
Вони детально зупинилися на питаннях, які гостро сьогодні хвилюють усіх. Це - вербування дітей, поводження з незнайомими предметами та незнайомцями, дотримання правил кібербезпеки, правил поведінки школярів під час навчання та в позаурочний час. Розмова вийшла цікавою, пізнавальною. Офіцери відповіли на ряд запитань, які виникли у дітей. Дякуємо офіцерам за гарну співпрацю.
Такі заходи дуже корисні і дітям, і педагогам, і батькам. Адже справа у нас одна – дбати за безпеку дітей. Щоб майбутнє у них було щасливим, працюємо разом, щоб середовище, у якому живуть і навчаються наші діти було безпечним та дружнім.
День професій!
Традиція проведення тематичних днів у Сумівській філії - це чудова можливість для всіх учнів проявити творчу фантазію, креативність та індивідуальність. День професій об’єднав школярів в атмосфері дружби та гармонії. Адже вибір професії – це чи не найскладніший, найважливіший і найвідповідальніший крок у житті кожної людини! А наші учні сьогодні продемонстрували омріяні професії: лікарі, художники, спортсмени, військові, кухарі, артисти рекламували обрану професію своїм зовнішнім виглядом.
Зустріч з майстринями поетичного слова с. Сумівка
Багата та щедра на таланти Бершадська земля. Нещодавно побачила світ чудова книга про діяльність літературно-краєзнавчого об’єднання «Вишиванка». До золотого перевесла талановитих земляків увійшли і наші поетеси-сумівчанки Царюк В.Я. та Ярмійчук-Запорожець Н.В.
От і вирішили організувати зустріч з Валентиною Яківною Царюк, колишньою вчителькою української мови і літератури та колегою. Радо та привітно зустріли її діти. Переглянули презентацію про її життєвий та творчий шлях, про поетичні рядки. А потім полилася ціла ріка поезії. У Валентини Яківни вірші про все: про сім’ю, дітей та онуків, про Сумівку, яка стала для неї рідною, про українську жінку-матір, жінку-солдатку, про героїв, що боронять Україну, про невиплакані сльози матерів, що не дочекалися синів. У її поезіях – цілий світ у барвах веселки, віра в щасливе майбутнє України.
Ще однією «заочною» гостею була молода талановита поетеса з Дяківки Ярмійчук-Запорожець Наталія Василівна, яка народилася та виросла у мальовничій Сумівці. Вона каже, що теми до своїх віршів черпає з рідних сумівських джерел. Діти переглянули презентацію про життєпис Наталії Василівни, читали її поезії про рідне село, про захисників України, про дітей війни.
У доробках наших поеток – збірки віршів, які вийшли у світ та знайшли своїх вдячних читачів. У поезіях ніби зустрілись два світи, два погляди на життя – дорослої шанованої жінки та юної талановитої поетеси. Ми пишаємося ними, гордимося, що наші землячки – скарб поетичної думи нашого Поділля.
Задушевно, тривожно і радісно звучали з уст школярів поетичні рядки Валентини Яківни і Наталії Василівни.
Щасти Вам, наші дорогі землячки, міцного здоров’я, нових поезій та нових збірок.
Нехай весна буде мирною та додасть Вам натхнення для творчості.
Ми нащадки Кобзаря!
Здобувачі освіти Сумівської філії - учасники V Всеукраїнського інтернет- флешмобу "Ми нащадки Кобзаря".

«Відтворимо ліси разом»
Приємною та цікавою подією в екологічному житті Сумівської філії стала участь учнівського лісництва «Юні друзі лісу» у Всеукраїнській науково-практичній конференції «Відтворимо ліси разом», яку організували Міністерство науки та освіти України, Київський національний еколого-натуралістичний центр разом з Волинським обласним еколого-натуралістичним центром. Конференція проходила 09 квітня 2025 року на теренах Волині у м. Луцьк. Юних лісівників вітали В. Вербицький – директор Київського НЕНЦу, Ю. Марчук – голова Товариства лісівників України, Ю. Болоховець – генеральний директор ДП «Ліси України», науковці, керівники лісової галузі.
Долучилися до роботи конференції наставник учнівського лісництва Маценко М.М. та вихованка, учениця 9 класу Грибанова Ангеліна, яка виступила з доповіддю «Роль учнівських лісництв у збереженні лісів» Вона окреслила основні напрямки роботи шкільного лісівничого об’єднання, яке діє вже понад 52 роки на базі школи, у тісній співдружності з Сумівським лісництвом Гайсинського лісгоспу. Розповіла про те, як допомагають садити, доглядати ліс, як збирають насіння лісових дерев, заготовляють жолуді, займаються науково-дослідницькою роботою, лісівничою освітою в еколого-натуралістичному шкільному центрі.
Учнівське лісництво – це своєрідна кузня кадрів для лісового господарства. Є серед наших випускників - вихованців учнівського лісництва і директори, і майстри лісу, і лісокультурниці.
Головною метою нашої лісівничої шкільної освіти є виховання екологічно свідомої особистості, яка буде з почуттям відповідальності берегти природу, берегти зеленого друга, примножувати лісові насадження і турбуватися про його Величність Ліс.
Лише спільні зусилля дітей та дорослих дадуть вагомі результати цієї корисної роботи. Відрадно, що в цей тяжкий для України час, дорослі турбуються про майбутнє своїх громадян та майбутнє лісу.
Нехай росте український ліс, посаджений дбайливими руками!
Разом до Перемоги!
Челендж!
Рух – це здоров’я, а здоров’я - це життя!