Новини
Щодо підвищення рівня обізнаності здобувачів освіти та працівників закладу діям пов’язаних з вибухонебезпечними та підозрілими предметами
У зв’язку зі збільшенням випадків хибного мінування в закладах освіти у Сумівській філії Війтівського ОЗЗСО було організовано додаткові заходи щодо підвищення рівня обізнаності здобувачів освіти та працівників закладу діям пов’язаних з вибухонебезпечними та підозрілими предметами.
Відео заходу за посиланням: drive.google.com/file/d/11Ct6FsQcz8PofLRwVvFdVeEhyZzYsnHv/view
«Шахрайство – не забавка!»
У наші дні використання інформаційних технологій не має меж. Віртуальний простір переймає від реального все підряд, у тому числі й злочинність у її нових формах і проявах. Поняття кіберпростору, введеного письменником Вільямом Гібсоном в одній з його п’єс, описує віртуальний простір як такий, в якому циркулюють електронні дані всіх комп’ютерів світу.Практично кожен чув про кіберзлочинність і, можливо, навіть особисто з нею зіштовхувався. Кіберзлочинність включає в себе різні види злочинів, що здійснюються за допомогою комп’ютера і в мережі Інтернет. Об’єктом кіберзлочинів може стати будь-який користувач інтернету.
Матеріали онлайн-зустріч з представниками кіберполіції
1.Презентація: drive.google.com/file/d/1NDAS1azjzdL8juowjmjoeCPNh1hIlvga/view
2. Матеріали до презентації: drive.google.com/file/d/1r5HFy8F32kdo3SvQtHrr0Dq1OsIZzukn/view
8 лютого 2022 року - День безпечного Інтернету
8 лютого 2022 року у світі відзначається День безпечного Інтернету (Safer Internet Day) під гаслом “Разом для найкращого Інтернету”, який
запровадили мережі Insafe та INHOPE за підтримки Європейської комісії для просування безпечного та позитивного використання цифрових технологій, особливо, дітьми й молоддю. Цей день проводиться з метою залучити до дій кожного та кожну, хто відіграє свою роль у створенні кращого Інтернету для всіх, зокрема, наймолодших користувачів. Більш того, це запрошення для всіх до поважливого онлайнового спілкування задля забезпечення найкращого цифрового досвіду.
Учні Сумівської філії Війтівського ОЗЗСО взяли участь у флешмобі #ДеньБезпечногоІнтернету
www.facebook.com/100027547427965/videos/3172308459763417
Основні правила безпечної роботи в Інтернеті: youtube.com/watch
Онлайн квест "Безпечний Інтернет": www.youtube.com/watch
Птахи - наші друзі!
Корисні справи та успіхи сумівських юних лісівників
Плідна співпраця лісівників Вінниччини з учнівською молоддю та педагогами вже стала традиційною та налічує не один десяток років. Найстаршим у області вважається Сумівське учнівське лісництво «Юні друзі лісу» (директор школи Г.М. Гуз, педагог-наставник М.М. Маценко), яке вже майже півстоліття співпрацює з лісівниками.
Вінницьке обласне управління лісового та мисливського господарства www.facebook.com/woodvin2017
Юні природолюби діють
«Люби природу не як символ душі своєї, люби природу не для себе, люби для неї,» - писав поет. Цього научаємо і своїх вихованців, бо щасливою і здоровою буде людина лише в екологічно здоровій планеті. З цією метою залучаємо дітей до участі в гуртках еколого- природничого напрямку: це учнівське лісництво «Юні друзі лісу» (керівник Маценко М.М.) та «Цікава зоологія» (керівник Бабій І.В.), які працюють на базі Сумівської філії Бершадської СЮН.
Завжди відкрита «Пташина їдальня», діти насипають зерно в годівниці, а грайливі синички, сойки, горобчики тут-як-тут вдячно смакують корисними гостинцями. Пізнавальну інформацію про птахів та тварин, про те як вони зимують, який ведуть спосіб життя, яку приносять користь дізнаються школярі на заняттях гуртка «Цікава зоологія», яким керує вчитель біології Бабій І.В. Гуртківці – активні учасники природничих конкурсів. Ось і нещодавно вони долучилися до участі у Всеукраїнській природоохоронній пропагандистській акції - конкурсі «Птах року 2021» та вибороли перше призове місце на Всеукраїнському рівні. Цьогоріч птахом року визначена синиця чубата. Діти виготовили розкладничку на 15 аркушів, в якій зібрана цікава, корисна інформація про синицю чубату.
Активно працюють і юні лісівники учнівського лісництва «Юні друзі лісу» під керівництвом вчителя біології Маценко М.М. Восени- ми учасники акції «Зелена країна», створювали нові ліси разом з працівниками Сумівського лісництва. Нехай ростуть дуби, берека, ялини на славу нашій Україні. Зараз «будуємо» домівки для синичок і шпаків, готуємося до зустрічі перелітних птахів. На заняттях гуртка діти отримують теоретичні знання з основ лісового господарства, вчаться писати науково- дослідницькі роботи. За участь у Всеукраїнській акції школярів та учнівської молоді «Ліси для нащадків 2021» вихованка учнівського лісництва , учениця 9 класу Маценко Даша за підготовку звіту-презентації про роботу учнівського лісівничого об’єднання «Юні друзі лісу» зайняла друге місце.
Щоб допомогти зберегти і відновити рідкісні види тварин на базі Сумівського лісництва створено вольєр напіввільного утримання диких тварин. Діти спостерігали за способом життя звірів, за раціоном харчування та їх пристосуванням до життя взимку. Грицик Даша учениця 6 класу (гурток «Цікава зоологія») презентувала під час районного тижня екології пошуково- дослідницьку роботу «Дослідження кормової бази для тварин Сумівського лісництва у вольєрі напіввільного утримання диких звірів » і зайняла призове 3 місце. Це – неповний перелік всіх тих цікавих досягнень, перемог вихованців екологічних гуртків.
Пишаємося своїми вихованцями та їх гарними результатами, вдячні учителям, дітям, батькам за корисну співпрацю. Разом робимо одну важливу справу – вчимо любити світ та природу, бо нам тут жити.
Г.М.Гуз