Новини
Весело, дружно, завзято працювали юні лісівники Сумівської філії.
Діти висадили з парника самшит, ялівець у шкілку для подальшого укріплення кореневої системи та росту рослини. Самшит має багато різних форм та видів. Найчастіше використовуємо кінець березня-початок квітня, а також в середині вересня на повне вкорінення самшиту. Дорослі рослини ми пересаджуємо протягом усього теплого періоду року. У шкілку висаджено було 280 шт. самшиту зеленого та 140 шт. ялівцю козацького для подальшого озеленення нашого мальовничого села Сумівка. Дякуємо усім, хто долучився. Працюємо для Перемоги!
Цікавий урок!
Ось і закінчилися канікули. Діти нашої школи приступили до навчання.Освітній процес, як весняний день, закладає майбутній урожай. Тому учні 5 класу разом з учителем Грабовською Т.Л. свій урок з курсу "Я пізнаю природу" за темою "Серце та кровоносна система людини" провели в сільській амбулаторії. Тут, за допомогою медичного працівника Матищук Т.П., діти дізналися багато нового про свій організм, а також навчились вимірювати тиск та ознайомились з роботою електрокардіографа. Сподіватимемось, що набуті знання, дітям стануть корисними в житті.
Дружня зустріч!
«Поезія – це завжди неповторність, Якийсь безсмертний дотик до душі.»
Бережемо рідну природу!
В Сумівському навчальному закладі пріоритетним напрямком виховної роботи є екологічне виховання. Вже 51 рік тут діє учнівське лісництво «Юні друзі лісу», яким опікується ДП «Гайсинський лісгосп», Сумівське лісництво (директор Мельничук В.В., лісничий Гуз В.А.). І тому ми ще в початковій ланці разом з Букварем вчимо дітей читати книгу Природи.
От і сьогодні 21 березня 2024 року для наймолодших «нушенят», учнів 1-4 класів вихованці учнівського лісництва організували Свято весни і захисту первоцвітів. Група екскурсоводів з числа учнів 8-9 класів провела цікаву змістовну екскурсію в лісівничий еколого-просвітницький центр, який функціонує у школі. Діти дізналися про те, що таке ліс, хто в ньому живе, що росте і як себе слід вести, перебуваючи в лісі. На змістовних пізнавальних інформаційних стендах багато відомостей про наших пернатих друзів – птахів, про рослинний і тваринний світ українських лісів, матеріали про червонокнижні рослини та тварини. А потім, майбутні вихованці учнівського лісництва переглянули презентацію «Весняні квіти», яку запропонували їм Чорній Ольга та Замкова Маріна. Діти дізналися багато цікавого про квітку-первоцвітку, яка є окрасою нашої Землі, милує око і зачаровує своєю красою, допомагає вижити комашці, пташині, звірині.
Маленькі нушівці отримали пам’ятки «Бережи перший цвіт», розгадували загадки, читали вірші про чудовий світ природи. Разом з дітьми природоохоронний захід готували вчителі, керівники природничих гуртків Маценко М.М., Грабовська Т.Л., Бабій І.В., Подосовська І.О.
Сподіваємось, що посіяне в душі маленьких українців зерно захисту рідної природи, дасть щедрі сходи. З юних захисників рідної землі виростуть справжні патріоти України. Нехай весна принесе нам мир! Все буде Україна!
"День зустрічі птахів"
Цікавою і змістовною є робота природоохоронних гуртків Сумівської школи. Вихованці гуртків «Юні друзі лісу» та «Природоохоронці» завжди ідуть в ногу з часом. З приходом весни робота пожвавилась. Юні природолюби проводять природоохоронні заходи задля покращення екологічного стану своєї місцевості. З метою актуалізації уваги учнівської молоді до сучасних проблем приваблювання та охорони, поширення і збільшення чисельності та видового різноманіття перелітних птахів у школі 15 березня було проведено «День зустрічі птахів». Було переглянуто фільм про перелітних птахів нашої місцевості. А старшокласники для учнів середніх класів провели цікаву гру-змагання. Діти дізналися багато цікавого, нового і корисного, а також поринули у світ українських традицій та звичаїв, присвячених зустрічі птахів. На завершення свята учні закликали птахів до родинних гнізд, а разом з ними і весну. Нехай вона буде Переможною!