Новини
День Південного Бугу
З далеких часів люди оселялись на берегах річок, адже їх життя протягом багатьох віків залежало від води та її якості. І в теперішній час роль річок та води надзвичайно важлива, і тому на честь них встановлюють свята.
2009 року щорічно у третю суботу травня відзначають День Південного Бугу, щоб іще й іще раз віддати шану річці та її притокам. Цього року Південний Буг святкує свої іменини 19 травня. У школі відбулася лінійка з нагоди Дня Південного Бугу за участю провідного інженера Салганіка О.В., діти розповіли про роль річки в житті людини, закликали шанувати й берегти водні ресурси. Вже традиційно школярі Сумівської школи, вихованці учнівського лісництва взяли участь у акції «Чистий берег, чиста річка – запорука здорового способу життя».
Як маленькі пташенята розлетілися дітлахи вздовж берега річки, зібрали сміття, яке залишили горе-відпочивальники. І що приємно, що його було значно менше, ніж торік. Отже, дитяча праця не марна і ми сподіваємося, що дорослі оцінять труд своїх дітей і з турботою будуть ставитися до єдиної великої річки України, водозбір якої повністю розміщений в межах нашої держави.
У Сумівській школі - День української вишиванки
Українська вишиванка – це колір сонця і трави, це колір неба і весни.
Українська вишиванка – ти ще і ще раз нагадуєш нам про те, що ми – українці. От і сьогодні, ніби веселка розкинула свої кольори на території нашої школи – ні, це маки і волошки, колоски і ромашки на вишиванках школярів. З цікавістю слухали діти українські вірші, співали пісень про Україну та її звичаї, крокували бадьорим маршем з козацькою піснею. А потім традиційно смакували козацькою кашею, звареною на кострі.
Ми пишаємося своєю вишиванкою, її знає увесь світ, вона прикрашає наше життя, впевнені, нашого українського вишиваного цвіту є по всьому світу.
Вибір підручників для 1 класу
9 травня - День Перемоги!
73 річницю перемоги у Великій Вітчизняній війні відзначили учні Сумівської школи разом із жителями села. На урочистий мітинг зійшлися з квітами і вдячнісю ветеранам, учасникам великих боїв. Урочисто крокує почесна варта, звучать слова поваги, шани тим, хто залишився на полі бою і тим, хто повернувся додому. Злітає у небо пісня про Перемогу, до підніжжя Обеліска лягають весняні квіти. На святі були присутні та вшановані учасники АТО: Іванчук Анатолій, Дзьобко Леонід, Маршук Олег.
Вибір підручників для 5 та 10 класів
Природнича освіта - шлях до професійного самовизначення
Шелестить зеленим листом берізка, палахкотять тюльпани, викинув жовтий цвіт барбарис та форзиція – це рослини, які ростуть у шкільному дендрарії Сумівської школи. Цікавою екскурсією про життя рослин та кущів з різних куточків світу розповіли юні учасники районного науково-методичного форуму учителів біології ««Розвиток творчого потенціалу учнів через наукову-дослідницьку діяльність як засіб профорієнтаційної роботи», який відбувся на базі Сумівської ЗОШ І-ІІІ ступенів. Організаторами заходу були: відділ освіти, фізичної культури та спорту Бершадської РДА, районний методичний кабінет, ДП «Бершадський лісгосп».
Методист РМК Романчук І.П. ознайомила присутніх з програмою заходу про роль природничих дисциплін у формуванні життєвих компетентностей з метою використання у професійній діяльності людини. Відбувся цікавий відкритий діалог на тему: «Природнича освіта – шлях до професійного самовизначення» за участю директора ДП «Бершадський лісгосп» Краснєєва М.В. та директор СТОВ «Нива» с. Сумівка Царюка С.С., які у своїх виступах зупинилися на тому, що екологічна освіта сприяє вибору майбутньої професії учнів, закликали обирати професії лісівників та агрономів, екологів. Увазі присутніх було запропоновано відеоролик «Як стати агрономом, як стати лісівником». З уст вихованців Кокоші А., Дзюбенко В., Сорокопуда В. змістовно прозвучала презентація роботи учнівського лісництва «Юні друзі лісу». Велику увагу приділяє педагогічний колектив науково-дослідницькій роботі під час написання екологічних проектів, як вид уроків в довкіллі в інтегрованому курсі «Природознавство». Захищали екологічний проект «Моніторинг якості води в криницях с. Сумівка» Маценко Д., Чорній О. та екологічний проект «Раціональне використання природних ресурсів» продемонстрував екологічний агітколектив «Сполох». Разом з дітьми над проектом працювали учителі Мазуренко Г.С., Бабій І.В., Маценко М.М., Бурянчик А.І., Подосовська І.О.
З цікавістю спостерігали за майстер-класом, який провели вихованці учнівського лісництва «Юні друзі лісу» під керівництвом Бабій І.В., Баюри Т.І. на тему: «Черенкування самшиту та ялівцю». Діти поетапно показали, яку роботу слід провести, щоб з маленької гілочки виріс зелений саджанець.
На завершення відеопрезентація-дослідження калейдоскопу професій природничого спрямування «Зроби правильний вибір», над якою працювали учитель географії Грабовська Т.Л. та учень 11 класу Паламарчук В.
Впевнені, що почуте, побачене вчителі природничих наук запровадять у своїй роботі у своїх педагогічних колективах, у своїх школах. І втілиться в життя лозунг «Повітря, земля і вода – це природа. Природа – це я. І ти – це природа!».