Новини
9 травня - День Перемоги!
73 річницю перемоги у Великій Вітчизняній війні відзначили учні Сумівської школи разом із жителями села. На урочистий мітинг зійшлися з квітами і вдячнісю ветеранам, учасникам великих боїв. Урочисто крокує почесна варта, звучать слова поваги, шани тим, хто залишився на полі бою і тим, хто повернувся додому. Злітає у небо пісня про Перемогу, до підніжжя Обеліска лягають весняні квіти. На святі були присутні та вшановані учасники АТО: Іванчук Анатолій, Дзьобко Леонід, Маршук Олег.
Вибір підручників для 5 та 10 класів
Природнича освіта - шлях до професійного самовизначення
Шелестить зеленим листом берізка, палахкотять тюльпани, викинув жовтий цвіт барбарис та форзиція – це рослини, які ростуть у шкільному дендрарії Сумівської школи. Цікавою екскурсією про життя рослин та кущів з різних куточків світу розповіли юні учасники районного науково-методичного форуму учителів біології ««Розвиток творчого потенціалу учнів через наукову-дослідницьку діяльність як засіб профорієнтаційної роботи», який відбувся на базі Сумівської ЗОШ І-ІІІ ступенів. Організаторами заходу були: відділ освіти, фізичної культури та спорту Бершадської РДА, районний методичний кабінет, ДП «Бершадський лісгосп».
Методист РМК Романчук І.П. ознайомила присутніх з програмою заходу про роль природничих дисциплін у формуванні життєвих компетентностей з метою використання у професійній діяльності людини. Відбувся цікавий відкритий діалог на тему: «Природнича освіта – шлях до професійного самовизначення» за участю директора ДП «Бершадський лісгосп» Краснєєва М.В. та директор СТОВ «Нива» с. Сумівка Царюка С.С., які у своїх виступах зупинилися на тому, що екологічна освіта сприяє вибору майбутньої професії учнів, закликали обирати професії лісівників та агрономів, екологів. Увазі присутніх було запропоновано відеоролик «Як стати агрономом, як стати лісівником». З уст вихованців Кокоші А., Дзюбенко В., Сорокопуда В. змістовно прозвучала презентація роботи учнівського лісництва «Юні друзі лісу». Велику увагу приділяє педагогічний колектив науково-дослідницькій роботі під час написання екологічних проектів, як вид уроків в довкіллі в інтегрованому курсі «Природознавство». Захищали екологічний проект «Моніторинг якості води в криницях с. Сумівка» Маценко Д., Чорній О. та екологічний проект «Раціональне використання природних ресурсів» продемонстрував екологічний агітколектив «Сполох». Разом з дітьми над проектом працювали учителі Мазуренко Г.С., Бабій І.В., Маценко М.М., Бурянчик А.І., Подосовська І.О.
З цікавістю спостерігали за майстер-класом, який провели вихованці учнівського лісництва «Юні друзі лісу» під керівництвом Бабій І.В., Баюри Т.І. на тему: «Черенкування самшиту та ялівцю». Діти поетапно показали, яку роботу слід провести, щоб з маленької гілочки виріс зелений саджанець.
На завершення відеопрезентація-дослідження калейдоскопу професій природничого спрямування «Зроби правильний вибір», над якою працювали учитель географії Грабовська Т.Л. та учень 11 класу Паламарчук В.
Впевнені, що почуте, побачене вчителі природничих наук запровадять у своїй роботі у своїх педагогічних колективах, у своїх школах. І втілиться в життя лозунг «Повітря, земля і вода – це природа. Природа – це я. І ти – це природа!».
Усі ми дружно ліс садили
Теплий квітневий день, весело співають пташки, квітковий килим рясту милує око. Ми, вихованці учнівського лісництва "Юні друзі лісу", разом з працівниками Бершадської РДА, Бершадської райради, Сумівського лісництва дружно садили ліс - дуб звичайний, горіх чорний, черешню, грушу на теренах Сумівського лісництва.
Майбутнє лісу в наших руках
Дружно підхопили акцію "Майбутнє лісу у твоїх руках" юні лісівники-сумівчани. З гарним настроєм працювали вони в теплицях Сумівського лісництва, готували ринки з грунтом для висадки майбутніх саджанців ялівцю, туї, самшиту. Цінні професійні поради як садити й доглядати зелені рослини отримали діти від головного лісничого ДП "Бершадський лісгосп" Сташенка В.А., лісничого Сумівського лісництва Гуза А.О, помічника лісничого Шевченка В.М. А потім відпочинок у весняному лісі і з гарним настроєм додому.
Хай сяє чистотою рідне село та рідна школа
Вихованцями учнівського лісництва проведено рейд рідним селом з маршрутними листами "За чисте довкілля у ріднім селі!". Вони звернулися до кожного жителя з проханням прибрати двір, вулицю, долину, берег річки. Матеріали рейду передані до Сумівської сільської ради.
Дружно вийшли на весняну акцію по благоустрою території школи, вулиці, пам'ятника вчителі та учні Сумівської школи.